Bir Düşünsene Ne Olmak İsterdin?


83-alastair_magnaldo_006Bazen sorarım kendi kendime; eğer şu anki halimde olmasaydım ne olmak isterdim diye..

Böyle bir lüksümüz yok elbet ama hayal gücü bu ya düşünüyorum.. Uçsuz bucaksız mavi denizlerin üzerinde uçan bir martı mı, yoksa yarın öleceğini bile bile rengarenk çiçeklerin mis kokularına kendini kaptırmış hiç durmadan özgürce uçan ve bugünün keyfini çıkaran harika bir kelebek mi? Ya da derin okyanuslarda salına salına yüzen kocaman kırmızı bir balık mı ?

Hepside çok cazip geliyor öyle değil mi? Hep kendimiz için en iyisini, en güzelini istiyoruz.Martıların en güzeli olmayı, çiçeklerin en güzel kokanını ya da küçük bir gölde değil de koskoca bir okyanusta olmayı… Hep uç noktaları, hep zirveleri istiyoruz. Küçük balık değil de hep en büyüğü olmak istiyoruz. Yenilen değil hep yenen belki de olmak istediğimiz. Şimdi etrafınıza bakın ve düşünün..

Martıların uçabileceği uçsuz bucaksız hem de mavi bir deniz, kelebeklere özgürce uçabilmeleri için bahşedilmiş rengarenk çiçekleri olan bahçeler ya da balıklara ağlara takılmadan salına salına yüzebilecekleri petrolsüz veya atıksız bir deniz bırakabildik mi?

Cevabına tereddütsüz “evet” diyenlere lafım yok ama eğer “hayır” gibi bir cevap geçiyorsa içimizden işte bu çok utanç verici insanlık adına. Karamsarlık belki de içimizi kaplayan ama bunların bütün sebebi biz‘iz. Yok oluşa daha fazla seyirci kalmaya devam edip kılımızı bile kıpırdatmazsak, korkarım ki bırakın martıyı, kelebeği yerdeki “ot ” olmayı bile hayal edemeyiz…

Hayallerimizin tükenmemesi dileğiyle…

Gonca AKPINAR

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: