Can sıkıntısı ve uykusuzluk


Can sıkıntısı

Sebepsiz yere canınızın sıkıldığı çok olmuştur, hiçbir şey yapmak istemezsiniz. İşin kötüsü bu durumda yapılabilecek en mantıklı şeyi de yapamazsınız. O uykudur ve uykunuz gelmez. Yatakta saatlerce uykunuzun gelmesi için milyonlarca koyun, hatta işi bir adım ileri taşıyıp penguen, balina filan sayabilirsiniz. Hiçbir ilginçlik sizi o anki can sıkıntınızdan alıkoyamaz.

Sebepsiz yere canımız sıkılır bazen. Aslında hiç de sebepsiz değildir. Pekala bir sebebi vardır, hem de oldukça mantıklı bir sebep. Ama biz kendimize itiraf etmeyiz bu sebebi. İşte bizi uyutmayan da bu sebeptir. Durup dururken oflayıp puflamalar da bu yüzdendir. Arkadaşlarımıza, eşe dosta “canım sıkılıyor” dediğimiz vakidir, ama hiç istediğimiz şey olmaz, ne olduğunu bilmeden istediğimiz şey. Can sıkıntısı geçici olsa da, geçen bir şey değildir. Yani öyle bir şeylerle uğraşınca son bulmaz. Ne yaparsak yapalım o bizi yaptığımızdan soğutacaktır. Bizi oflara boğacaktır.

Sebepsiz yere canımız sıkılmaz asla, kesinlikle bir sebebi vardır. Kimi zaman paramız bitmiştir, kimi zaman işyerinde huzursuz oluruz, kimi zaman bir dersten kalmışızdır, kimi zaman arkadaşımız hastadır, kimi zaman bulaşıklar yıkanacaktır, kimi zaman aşık olmuşuzdur. İşte bu sonuncu asla uyutmaz bizi. Canımız sıkılır, uykumuz gelmez, canımız sıkılır, uykumuz asla gelmez, sabah olur ve canımız sıkılmaya devam eder.

Aşık olup da söyleyemeyen, söyleyip de terslenen, terslenmeyip de bekletilen can sıkıntısına mahkumdur. Can sıkıntısı bizi her an yakalar, asla bırakmaz, uyutmaz, çorabımızı giyemeyiz onun yüzünden, arkadaşlarımız kahkahalar atarken onlara sinir oluruz, gözlerimizden uyku akar, ama uyuyamayız. Can sıkıntısı bizi uyutmaz, çünkü can sıkıntısı uyuyunca geçer. Biz o can sıkıntısını kendimiz yaratırız, geçerse unuturuz canımızı sıkan şeyi, geçsin istemeyiz. Aşk can sıkıntısıdır, can sıkıntısı uykusuzluktur, uykusuzluk aşk.

Alper AKPINAR

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: