Acı Rüya


aci

Bütün koşuların bir başlangıç bir de bitiş çizgileri vardır.Hayat da o yüzden koşu yarışlarına benzer. Bir başlarsın doğduğun an koşmaya, bu başlangıcın olur. O halde ölümün müdür son, orasını bilemem ölmeden? Neticede bilinmezliğe giden bu yolsa; hep koşarsın. Koşarken düşüp durursun ha bire. Sonra düşmemeyi öğrenirsin. Bu sefer sıradanlık başlar. Yine bir heyecan istersin ki, bu sefer de sonu acı olur. Düşmekle kalmazsın, tepetaklak oluverirsin.

Sonra ayağa kalkarsın, kalkmalısın. Çünkü daha son değil! Devam etmelisin! Ama bir kıymık batmış eline ya da kalbine yemişsin bir faça! Sonra taa derinlerden bir acı titretir bedenini, sızlatır içini. O sızlatır, sen sızlanırsın. Kıymık çıkmaz acı bitmez! Sonra arabesk yaşam başlar. “Olsun be gülüm acında güzel” deyiverirsin aniden. Acı, yaşam biçimin olur.

Baktığın her yerde, dinlediğin kimi şarkılarda, izlediğin filmin bir karesinde, bir çift yeşil gözde, yanından geçen bir sarışında, katıldığın bir sohbette, kurduğun bir cümlede, sevdiğini bildiğin bir yemekte, onun kokusunu hissettiğin andadır gerçek acı…!

Acıyı dürttükçe sızın geçer mi?. Bazen safça gülümsersin, bazen de hıçkıra hıçkıra ağlarsın gitti diye. Ya da, şimdi yanında olana sarılırsın, onu düşünerek sıkı sıkı ve kondurursun en ateşlisinden bir buse… “Al işte bastırdım seni acı! “ diye.

Giden mi yoksa kalan mı terk eden anlamazsın. Çaresiz bakarsın etrafa. Boş boş dalarken, gözlerin açılır. Kanın dondu, dünya durdu, yüreğin ağzında, gözlerin nemlenmiş…! Tatlı bir gülüşle sıcacık bir kolda uyanıp “Aman! Rüyaymış..” deyiverirsin …

Selen URCAN

Fotoğraf:(http://markpowerblog.com/wp-content/gallery/peace-before-the-war-1830-1862/sorrow.jpg)
Reklamlar

2 Yorum (+add yours?)

  1. Han Gökmen
    Şub 17, 2009 @ 17:34:12

    Acı oldukça etkili bir dille anlatılmış, kaleminize sağlık…

  2. selen
    Şub 19, 2009 @ 11:09:54

    tşkkr edrm! Hissederek okuyan kalplere sağlık :)

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: