Tam Teşekküllü Kadın Programları


kadın programları

Sabahları evde olduğunuz vakit sakın televizyonu açıp, kanalları “zaplamak” gibi bir gaflete düşmeyin! Tabii, eğer kadın programlarına bayılmıyorsanız..!

Kendim beğendiğimden değil, sırf bunu izleyen insanlar “acaba ne buluyorlar?” diye izleme merakına kapıldım, lakin pek uzun sürmedi, süremedi!

Türlü kanallarda onlarca kadın programı ve evlenme programları türemiş ve günden güne deyim yerindeyse “amip” gibi çoğalıyorlar. İşin kötüsü kimse buna “dur!” demiyor, aksine daha çok izleyerek “reyting” denen canavarı daha da iştahlandırıp programların ekmeğine yağ sürüyorlar. Böylelikle onlar da programlarına konuk ettikleri “zavallı” birinin derdine yana yakıla ağlarken, diğer yandan da “ayy sekseeen… doksaaan… rek-lam-laaar!” diye göbek atabiliyorlar. Sözüm ona, sosyal içerikli sorunlarla, parasızlık, işsizlik, hastalıklar gibi konuları işleyip insanların mağduriyetini dinlerken, bir yandan da “ee bana bugün ne hediye getirdiniz kıızz!” yüzsüzlüklerinde bulunabiliyorlar.

kadin_programlari2Diğer yandan 80’lik amcaları evlenmek için çıkarıp, “ayy senin bir ayağın çukurda, naapacan kıız sen şu saatten sonra karıyı!” gibi programı seviyesiz esprilere boğup, insanları farketmeden(!) rencide edebiliyorlar. Beş dakikalık “paravan ardı” görüşmelerle, seyirci onayına göre birbirinin kaşına gözüne yakışanı evlendiriveriyorlar. İnsanlar da ağzı açık keyifle seyrediyor.

kadin_programlariHer gün rutin olarak; güzellikle ilgili sırlar, zayıflamanın püf noktaları, ünlülerin çarpıcı diyetleri, estetikle ilgili kampanyalar ve yemek tarifleri “flaş haber” olarak seyirciye sunuluyor. Programda bir tane ilahiyat hocası dini sorulara cevap vermek için, bir tane bitki bilim uzmanı, bitkilerle gelen şifaları anlatmak için, bir tane de hukuk adamı, boşanma, miras ve velayet davaları için soruları yanıtlamak üzere hazır bulunduruluyor.
Arada programı kesip, sponsorların “tanıtıcı reklam” ları spikerin ağız dolusu lafları ve hızla konuşmasıyla geçiştiriliyor.

Haa! Bir de her gün gördüğümüz stüdyodaki seyirci teyzeler var. Mikrofonları ellerine alıp “her şey” hakkında kendinden emin ve bir o kadar da kavgacı konuşmalarıyla kendilerine hayran(!) bırakıyorlar.

Bu programları “derinlemesine” izleyenler eminim çok daha fazla ayrıntı biliyorlardır ama bana bu kadarı da yetti doğrusu..!

Bazen tartışıyoruz ya “ Türkiye nereye gidiyor?” diye? Aslında cevabı çok basit : Bu tarz programlarla Türkiye; Metroseksüel erkeklik, aynı fabrikadan çıkmış görüntüsü veren botokslu ve estetikli bayanlar, dedikoduya meyil, çarpık aile düzeni ve çıkarları için insanların duygularıyla oynayabilecek kadar ruhsuzlaşmış insan topluluklarına dönüşüyor. Maalesef Türkiye, ileri değil hep “geri” gidiyor! İleri giden sadece “zaman”.. Ve biz bu geri gitmelerimizin diyetini bu “ileri giden zaman” da ödeyeceğiz…!!!

Gonca AKPINAR

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: