Gidersen


Gidersen üzülürüm, ağlarım biraz, üşürüm. Soğurum hayattan, yalnız kalırım, ölürüm belki. Uykum gelir, hissiz kalırım, sensiz kalırım, ruhum gider. Acı çekerim, ağlarım, gözlerim gider. Göremem, işitemem, dokunamam, aç kalırım, susuz kalırım, aysız güneşsiz kalırım. Gitme!

Gidersen yarım kalırım, seni özlerim, tutunamam, düşerim. Gidersen her parçam ayrı düşer, bedensiz kalırım, nefessiz kalırım. Ağlarım, bir çölde vaha olur, o vahada okaliptüs ağaçları büyür, ağlarım, yaşsız kalırım. Ağlarım, tüm çöllerde vaha olur, gözyaşlarım kurur, gözsüz kalırım. Gidersen sensiz kalırım. Gitme!

Gidersen kör bir kuyuya düşerim, karanlıklar hüzün olur, sırtıma yüklenir. Sensizlik kör bir kuyu olur, dünyam kararır, kaldıramam sensizliği çökerim. Dünya kaldıramaz beni, dünya çöker, kaldıramaz evren, çöker. Sen gidersen karanlık çöker, sen gidersen ölemem, ölüm çöker. Gitme!

Gidersen bir kuşun kalbi kadar hızlı atar hüznüm, gidersen lime lime olurum. Gidersen alevlenirim, yanarım, kül olurum. Küller savrulur sensizliğin rüzgarında, her biri bir tohum olur. Her biri ayrı bir diyara savrulur, her biri bir diyarda sensizliği taşır, her diyar sensizliğe bürünür, dünya sensiz kalır, hayat sensiz kalır, ölüm sensiz kalır, ateş sensiz kalır. Gidersen sensizliğe dayanamam, üşürüm, buz keserim. Taş olurum gidersen, balyozlar kıramaz beni, güneş eritemez, su delemez artık, taş olurum. Taş olurum, kendi mezarımın başında balbal olurum, kendi kendime düşman olurum, kendi başımı kendim keserim, ölümle arkadaş olurum. baş kaldırırım hayata, kesilen baş olurum. Gitme!

Gidersen karanlık olurum, aynalarda gözükmem. Gidersen suya karışırım, zehir olurum. Cehalet olurum, hıyanet olurum, cinayet olurum, bedenime can verir ruhumu öldürürüm. Gidersen yok olurum, yokluktaki gök olurum, toprak olurum, ateş olurum, hava olurum, su olurum. Yokluktan doğarım yeniden, yeniden yok olurum. Gidersen kördüğüm olurum, gidersen kırk boğum olurum, gidersen suskun olurum, sesim çıkmaz, boğulurum. Gidersen tenhalaşırım, tek olurum. Her nefeste seni solurum, sen gelmezsin, boğulurum. Gitme!

Gidersen tufan olurum, gözyaşlarım sel olur, sel içinde kalırım. Gidersen karanlık olurum, gidersen aydınlanmaz hiçbir şey, gidersen kararır dünya, karanlıkta kör olurum. Gidersen çığlık olurum, kendi çığlığımla sağır olurum, yine de suskun kalırım, suskunluğumla bağırırım. Gidersen kalbim düşer, gidersen her canlıya su veririm kendi kanımdan. Sensizlik olurum, yalnızlık olurum, susuzluk olurum. Gitme!

Gitme, çölde bir vahada bir tohum filiz versin. Gitme, bir yumurtadan çıksın bir kuş yavrusu. Gitme, bir kelebek çıksın kozasından. Gitme, bir çocuk kana kana içsin suyu. Gitme, bir hasta kalksın uykusundan. Gitme, bir ceylan koşsun dağlara. Gitme, bir ruh ürpersin, duyulsun sesin. Gitme, yağmur dinsin, güneş açsın. Gitme, bir yunus çıksın sudan, nefes alsın. Gitme, bir adaya bir gemi yanaşsın. Gitme, bir alevin kucağına su damlasın. Gitme, kavuşsun sevgililer. Gitme!

Gidersen, elini tutamam, ardından bakamam, gözlerine şiirler yakamam, saçını koklayamam, omzuna dokunamam, kulağına fısıldayamam, ruhunu okşayamam, ıslatamam burnunun ucunu dudaklarımla. Gidersen gözlerim isyan eder ağlayamam.

Gitme.. Bakamam sana giderken. Umutsuzluğa bürünmeden, karanlığa gömülmeden, beynimdeki hayalinin resmi silinmeden, ruhum erimeden, bedenim bölünmeden gözlerim kapanmışken seslen arkamdan adımı! Sen yanımdayken hayat ne güzel!

Alper Akpınar

21312511200934erg

Facebook'ta Paylaş

Fotoğraf: http://poundingheartbeat.com/wp-content/uploads/2008/10/left-behind.jpg

2 Yorum (+add yours?)

  1. ayfer
    Kas 26, 2009 @ 21:02:00

    Yazınızdaki şiirsellik çok hoş.Elinize sağlık…

  2. guest
    Haz 28, 2011 @ 22:07:44

    yüreğinize sağlık…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: