Ve Kapanacak Perde!


Ve kapanacak perde. 
 
Hiç bir şey eskisi gibi olmayacak! Kapısını aralayıp girdiğimde düşlerinize, uyandığınıza lanet ederek başladığınız o günden sonra eskisi gibi olmayacak hiçbir şey.  
 
Vazgeçtiğim her şey yeni bir vazgeçiş olarak dökülüyorken üzerime, bardaktan boşanırcasına hem de. Sesleniyorum uzaklardan hem hepinize hem hiç kimseye, belki de sadece kendime. Olmayacak diyorum olmayacak!!! Hiç bir şey eskisi gibi olmayacak.  
 
Herkes bir telaş içinde sorgulayacak olup biteni hatta yanındakileri! sevdiğim adam/kadın bu mu diye? Ve ben yine sesleniyor olacağım uzaklardan hem hepinize hem hiç kimseye, belki de sadece, sana. Olmayacak! 
 
Kokusuyla başımı döndüren o kadın aynı kadın olmayacak o günden sonra.Bakışlarından kaçtığım, saklanmak için köşe bucak bir yerler aradığım kadında kaybedecek büyüsünü. Bakamayacak bir daha hiç kimseye “kork benden” dercesine.Ve bir daha asla aldatmayacak o kadında kocasını, kocası onu hiç sevmiyor olsa ve bunu iliklerine kadar hissediyor olsa bile. Ve dokunuşlarımla kutsallaştırdığım hiç bir şey hatta ve hatta hiç bir ten o kadar özel hissetmeyecek kendini o günden sonra. Dedim ya olmayacak!!! 
 
Aynı korkulu gözlerle bakacaksınız, soğuk suyun iyi geleceğini sanarak durduğunuz o aynanın karşısında. Farkına varamayacaksınız aldığınız nefesi nasıl bu kadar çabuk verebildiğinizin. Bu duygu bir yerlerden tanıdık gelse bile umursamayacaksınız. Çünkü bambaşka bir gecenin sabahına uyandığınızı ve bu gecenin o geceye hiç benzemediğini en azından o gece ki kadar mutlu olmadığınızı bileceksiniz.  
 
Hala çıktığım hiç bir yolun sonunu göremeden bitiriyorsam tüm yolculuklarımı. Giderken gördüğüm yüzlerin yanından geçiyorsam eğer yabancılaşmış bakışlarla, her yolculukta bırakıyorsam bir parçamı, ve anladıysam sonunda hiç bir şeyin eskisi gibi olamayacağını, az kalmış demektir.  
 
Son tirad cümleleri dökülürken ağzımdan sessizce oturmuş izliyor olacaksınız beni o görkemli sahnede. Ve anlamaya çalışacaksınız kime seslendiğimi. 
 
“…hem hepinize hem hiç kimseye, belki de sadece, sana. ” 
 
Olmayacak!!! 
 
 
 
13 Kasım 2009 
Sinan Çavdarlı

Fotoğraf

2 Yorum (+add yours?)

  1. Aydın CENK
    Nis 02, 2010 @ 13:28:52

    çok güzel ellerinize yüreğinize sağlık…

  2. derya
    Tem 22, 2011 @ 00:11:03

    gerçekten çok beğendim:)

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: